Tuesday, 5 January 2016

місяць одинадцятий: тосі-тосі

знову видався насичений місяць - не знала як-то постика назвати! але почну з пояснень - я давно вже вчила Данилка "давати мамі цьом", показувати "який Данусик великий", казати "па-па", бавитися в "тосі-тосі", але дитина то всьо ігнорувала і от "пробило"! про "цьом" в мене ще була підозра й раніше, та видавалося не на 100% зрозумілим, чи то дійсно свідома дія чи випадково виходить, але коли малюк поліз цілувати бабусю щойно вона сказала: "дай-но я тебе цьом", то стало прозоро, що "січе" "аж бігом" 1¹. "Який великий" і "тосі-тосі" мацьопик показує лише, коли сам хоче, а ще коли прагне привернути увагу, аби з ним побавилися. А "па-па" на разі - ніяк не виходить. Отакі маленькі успіхи :)

цього місяця Данусик ближче познайомився зі сходами - до середени виповз. Тепер стережемо з татом і сходи і Данилка, бо тягне туди дитину, як магнітом. А от позитивна сторона ситуації, що ми з Петром переконалися - Данусик розуміє слово "най" (це таке скорочення від "не чіпай", яке використовують в Петровій родині для діток яко "стоп", "ні" і всяке інше заперечення-заборону). Так от, як Данусик підповзає до сходів, то спершу від обертається подивитися чи за ним слідкують, ми кажемо Данусику "най", і він похмуро повторює "най-най", але слухається і не лізе догори, а залишається бавитися знизу - стереже момент, коли а ним не слідкуватимуть - хитрун :)

ми показали Данилку Карпати - тато катався з вуйком на сноубордах, а мама з малюком багато гуляли, дивилися на краєвиди та бавилися. Нам трапився чудовий комплекс для відпочинку біля Буковелю в селі Татарів - Коруна. Там були дитячі стільчики в ресторані та - навіть! - ігрова кімната. Я була приємно вражена. А кімната і найголовніше наявність нових іграшок подарували малюку купу купезну позитивних емоцій :)

трошки про те, як ми їмо - в коментарях до десятого місяця я писала про такий чудовий винахід як "відпустити ситуацію". Отож, рекомендую його знову - і нерви береже і ніц не вартує - щойно доволили Данусику робити за столом все, що хоче, як він почав гарно їсти, відкриваючи чемно ротика та невимагаючи іграшок чи забавлянь у вигляді віршиків від мами. Нє, ну буває настрій повередувати, але зрідка лише

а от зі спанням я трохи ситуацію "запорола". Але ви ж мене зрозумійте, мені ж скоро в офіс, а Данусик такий маленький, тепленький, солодкий - я почала часом спати біля малюка, лишаючи його в дорослому ліжку. А малеча зрозуміла, що можна і вдень спати з мамою, то чого ж тоді спати без мами? логічно, пра? і тепер знову протестує проти окремого ліжечка. Я от думаю, може, нехай цією проблемою вже няня займається? що скажете? дуже егоїстично?

а саме 28 грудня я побачила, що в нас виліз третій зубчик! і хоча то вже наче й 12-ий місяць, але, оскільки він точно виліз за кілька днів до того, як я помітила, то зарахую цю подію в місяць 11!

UPD від 6-ого січня 2016 року
пригадала ще один смішнючий момент - я вже розповідала, що ми з Данусиком регулярно танцюємо, а мама з татом ще й підспівують при цьому. І от Данилко навчився "співати"! Петро затягує "ааа-ааа", а малюк за ним, з серйозним виразом обличчя, "ооо-ооо", тато переходить на "ооо-ооо", а Дагусик й собі - " ааа-ааа". І все так сконцентровано! а реагує лише на татовий спів :)

а улюблена гра 11-ого місяця - ховатися за тюлями-шторами і вигулькувати в найнесподіваніший момент, така мацьопик бавиться в "ку-ку" на свій манер :)
end of UPD від 6-ого січня 2016 року

12 comments :

 1. Поки в нас були свята і кілька тижнів гостей (з Лондона доречі) я все на Світі пропустила! Одні вагітні, інші вже народились, треті дуже виросли!
  Данусик і справді так виріс на фото такий вже хлопчик діловий - ходить собі, за столом сидить як начальник ))) Вже скоро й рочок, аж не віриться!
  Доречі як він на сніг реагував? Казав що то кака? :-)

  ReplyDelete
  Replies
  1. а він щось зі словом "кака" не дружить, можливо я його мало вживаю... я з ним по-дорослому розмовляю зазвичай... Данусик на разі каже лише "мама" "по ділу", а ще "тата", "дай-дай-дай" і "най-най-най" - але часом "невпопад" :)

   Delete
  2. а про рочок, томені самій не віриться - як один день пролетів той час декрету :)

   Delete
 2. Треба було вже і Данусика на сноуборда ставити :) якраз час! жартую, звісно, але думаю, що то так кльово як такі малюки катаються (ну, скажімо, з 2-3 рочків...). Класні в вас досягнення і зовсім не маленькі, а ого які ВЕЛИКІ для 11-ти місяців! І говорить стільки вже всього малюк! Тобі легше і цікавіше вже зараз з малюком, ніж було раніше? Пригадую, що я якось дуже різко відчула той момент, коли стало легше і набагато цікавіше ) А як у тебе?

  ReplyDelete
  Replies
  1. мені стало логше, як малюк почав повзати - даєш м'ячика і дитина півгодини зайнята ним :)
   а важче, бо починаються серйозні прояви характеру - ніколи б не подумала, що в рік можна бути тпким затятим впертюхом :)

   Delete
  2. оооо, то такі впертюхи що ну!))))
   а взагалі такий козак виріс! дійсно час швидко біжить, десь тільки но за перший місяць читала...
   я вам дівчата трохи заздрю, бо в вас робота, а я байдикую дома))) і навіть не знаю на яку роботу хочу, от)

   Delete
 3. A мені обстановка подобається. такa собі домашня ентропія :)

  Добре, що так не лише в нас буває :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. та "атмосфера" там правильна, для customer-ів :) щоб "по дорозі" щось все відволікало :)

   Delete
 4. мені здається чи Данилко таки народився в січні :) десь вкінці січня, правда? і де, скажи мені будь ласка, постик про 1 рочок??? :)))

  ReplyDelete
  Replies
  1. 28-ого :)
   я, до речі, все приколювалася внутрішньо - а раптом ваш Девід в той же день захоче народитися? але нє - хлопці всі такі індивідуалісти :)
   хоча все одно, якщо не помиляюся, вийшло прикольно: Девід - 27-ого, Данусик - 28-ого, і Дем'ян - 31-ого :)

   Delete
  2. ну то ми вас вітаємо, трішки з запізненням ) бажаємо щастячка Данусику і батькам, а ще багато приємностей, гарного настрою, здоров'ячка і купу позитивних емоцій! Ростіть великі-великі! :)
   а хто такий Дем'ян? :)

   Delete
  3. дякую! :)
   і Дем'ян - http://julieuaau.blogspot.co.uk/2016/02/blog-post.html

   Delete