Tuesday, 17 May 2016

місяць п'ятнадцятий: гуляти! я хочу гуляти!

отримувати нові враження Данусик почав прямо з 28-ого березня - ми його "випустили" на вулицю в мештах і тепер прогулянки то є улюблене заняття! якщо не виводити дитину "на двір" прямо після сніданку, то він принесе мамі чи тату і кросовочки, і шалика, і пальто, і навіть шапку - аби лиш його випустили "на волю" - отож, на вихідних намагаємося гуляти двічі на день, а в будні няня "вигулює" :)

окрім того, Данусик навчився "закатувати скандал", коли мама з татом намагаються забирати його в хату. Оце от зовсім не смішно - мамі та тату - а Данусику "як з гуся води" :)

оскільки на вулиці малюк тепер "гуляє" сам, то він познайомився з усіма можливими сусідськими собаками і котами. Деяких ласкавих та безпечних представників навіть погладив - було кумедно спостерігати, як йому і хочеться торкнутися, і наче страшно :)

тепер наш автономний Данилко "домахується" до цікавих йому оточуючих - може підійти і "віджати" в хлопців, що грають в футбол, м'яча... або просто "витріщатися" на когось з нуляючих - головне, що всі позитивно реагують, тішаться, "заграють" з мацьопим, підтримують його гру. А от качель чомусь боїться - не хоче ні на гойдалку сідати, ні з'їжджати з гірки...

цього місяця ми вперше покатали мацьопика в супермаркеті у возику - і нам, і йому сподобалося! можна відправляти на шопінг з татом без мами - нехай собі там возяться :)

трошки розкажу про словниковий запас - Данилко навчився рохкати. От я не знаю, як йому вдається такий складний звук імітнути, але вдається! при чому то, що це каже свинка, він "не шарить", але рохкає періодично, коли я йому читаю одну книжечку. Там - у книжці - свинка є і я, як читала, то хрюкала, от малий почав за мною повторювати, а запам'ятати, що то свинка, йому на разі не вдається. Зате йому вдалося зрозуміти, що коза каже: "ме", а вовк каже: "ау", корова, або теля: "му", будь-яка жовта пташка - а часом навіть не лише пташка, а й верблюд - каже: "ко-ко-ко", а кицю треба гладити, так само як і діток, що плачуть на картинці - обов'язково "пошкодувати" :)

вміє зробити "па-па", дуже чітко каже "мама" і "тата", яке часом звучить яко "тато" - така милота... розпізнає слова: "де", "покажи", "хороший", "цьом", "ходи сюди"... о! згадала - найкрутіше Данусик вміє казати: "нє" (і такий жест рукою - нуть оце від мене)! а ще "папужить" нас "по-чорному" - тато помахає рукою і він собі, мама каже: "шшш" (і так пальчика до губ підношу"), а мацьопик замість стишити звук і собі пальчик до губ та кажу: "шшш" :)

10 comments :

 1. Який хитрющий мацьопик!!!
  От, до речі, переглянула фото і ще раз впевнилась у тому, що дітки дуже гарно копіюють вирази обличчя батьків на якомусь підсвідомому рівні. От навіть якщо дитинка досить виразно не схожа на жодного з батьків, то як ти хоч одного з них гарно знаєш, то у мацьопикових пичках обов'язково впізнаєш маму чи тата. От і тут на деяких фото я ясно тебе впізнала :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. >>От і тут на деяких фото я ясно тебе впізнала :)
   там де він намагається він мене втекти? :)

   Delete
  2. Так :) Але в першу чергу на першому фото з Петром. Я прямо ясно побачила, як ти з таким же виразом кажеш Данусикові: "Ооо, дивись яка іграшка!"

   Delete
 2. Вітаю в клубі мам, яких діти вигулюють)))
  О, і ваші прогулянки на наші колишні дуже подібні - ше донедавна Юрій так запросто до когось міг приєднатись за столик, або впритул підійти і так розглядати людей. Де ми раніше гуляли, всюди кафешки мали столики на вулиці, то просто так пройти повз них не виходило)) Але я так думаю, шо то не є погано, діти вчаться знайомититсь і налагоджувати контакт, благо люди розуміють і самі тішаться, бо то реально кумедно виглядає.

  про пташку і верблюда розсмішила :)

  ReplyDelete
  Replies
  1. >>про пташку і верблюда розсмішила
   так і було задумано :)
   це ж справді смішно - показую верблюда, а Данилко: "ко-ко", а я не знаю, шо каже той ведблюд :)
   >>Вітаю в клубі мам, яких діти вигулюють... Але я так думаю, шо то не є погано...
   дякую! і згодна - головне, що всі класно реагують :)

   Delete
 3. як чужі діти швидко ростуть! малявчик молодець, все правильно шарить - раз є мешти, можна гуляти)))
  йдк погуглю, як верблюд каже, чи шо)))) а то дитина знає, а я нє;)

  ReplyDelete
  Replies
  1. >>йдк погуглю, як верблюд каже, чи шо)))) а то дитина знає, а я нє;)
   вже півгодини над цим хіхкаю - я от теж навіть не знаю шо йому сказати на те "ко-ко"... от шо ж той верблюд кажн, га?
   [ пішла гуглити ]

   Delete
  2. хи, а я нагуглила https://www.youtube.com/watch?v=2MkjZysjlLc
   і такий варіант http://lulz.club/ua/i/vid/7981

   Delete
 4. навчитись казати нє то найважливіше в житті : )

  ReplyDelete
  Replies
  1. ага, і не кажи, але в мами нерви не залізні :) всьо "нє", "нє" просто з принципу аби по-нє-кати :)

   Delete