Tuesday, 28 May 2013

Oxford

нарешті ми побачили достатньо Лондона, щоб вибратися поза нього. І вибрали ми своєю першою такою точкою - Оксфорд

їхати вирішили "елєктричков". Квитки купували online: заходимо на сайт, вибираємо звідки і куди, дивимося варіанти і купуємо, що підходить. Слід звертати увагу, скільки пересадок буде в подорожі (той же принцип, що й з літаками - менше ліпше). Інколи, вибравши волзал, що десь далі в Лондоні і куди їхати довше на метро, можна без пересадок прибути до місця призначення. Ми саме так і зробили - як результат, їхали трошки більше години. Також є різні поїзди - швидкі і ні, а це напряму впливає на час у дорозі (ми вибрали швидкий поїзд). Самі квитки треба забрати на вокзалі, видає їх, звісно, автомат. А ідентифікатором, друкувати квитки чи ні, є та карточка, котрою платили за них online - отак кумедно. Квиток назад був у нас "відкритий" - тобто, на будь-який поїзд (квитки з точною годиною часто дешевші). І це так класно - як змучилися, то й додому :)

містечко зовсім невелике... звісно, воно відоме - я б навіть додала слово "лише" - завдяки Оксфордському університету. Сам університет... ммм... ви, напевно, як і я, очікували б побачити якусь величну будівлю, як наш універ Франка, але... це просто сукупність коледжів, кожен з яких має своє приміщення. І всі ці освітні заклади виросли з релігійних установ різних орденів. Тому особисто для мене найцікавішим було б позаглядувати саме у ці церкво-коледжі. Та туди не пускають сторонніх (що доволі очевидно)...

місто дуже чисте, навіть крутиться на язиці слово "вимите" - там все ідеально відреставровано - кілька разів майнула думка, що це мусять бути новозбудовані копії. Та то не так... воно стравжнє історичне-тихе містечко, наче створене, щоб вчитися (я все думаю - як же там нудно... ото нечемне капосне створіння - сама з себе в шоці...)

ще з вражень - як же все-таки закордоном (не лише в Британії таке спостерігала) уміють "розпіарити" якусь дурничку - наприклад, під Оксфордським палацом є насипаний пагорб, з його вершини є вхід в підвал, там колись чи то воду зберігали, чи то ще щось. Самого пагорба - ну, пів Високого Замку то є макcимум. Але вхід на пагорб - 1 фунт... або зробили атракцію з - не знаю скількох насправді, але бачила оголошення на двох - коледжів: "тут знімали сцени з Гаррі Поттера! зайдіть до нас! за 8 фунтів"... просто комедія інколи :)

а ще ми плавали на гондолі (в принципі розвага з того ж розряду - при чому тут гондоли до Оксфорду?!) - було страшно і весело та успішно закінчилося: ми не перекинулися :)

Оксфордський замок

фото з насипу (той, котрий з підвалом)

трошки міста

погода була чудова - британці "валялися" в усіх парках, дехто навіть намагався вчитися ;)

а десь тут знімали Гаррі Поттера

всі голови на будинку різні

хто знає про мене і про Java, той зрозуміє

і ще

4 comments :

 1. Круто! Знаєш, там мабуть спеціально нудно, щоб бажання до навчання нічого не відбивало. А сильно потрібно - то он жеж: година, і ти в Лондоні :)

  ReplyDelete
 2. гарно як :-)
  а де фотки з гондоли?

  ReplyDelete
  Replies
  1. ммм, я боялася діставати телефон :)
   фотки робила інша дівчинка, яка з нами їздила - як тільки отримаю її версію, додам кілька й з гондоли: то був дійсно такий fun :) обличчя усміхнені, а очі величезні й перелякані :)

   Delete