Saturday, 16 April 2016

місяць чотирнадцятий: я такий самостійний, мама!

звернула увагу, що якщо робити собі нотатки протягом місяця, то потім є багато чого розповісти про малюка - тре частіше так чинити, а то я часом лінуюся, чи просто занадто переймаюся неважливими буденними справами, а ці милі дрібнички забуваються так легко :)

перейдемо до конкретики - Данусик уже впевнено ходить, на разі лише в приміщенні, але про вулицю батьки вже почали задумуватися - пора чи ще ні? наколінники купувати? чи спершу гумаки? а шолом треба? :)

тепер Данусик під час трапез їсть руками і пробує користуватися вилкою. З ложкою мамі важко, бо вона хоч і гарно набирає їжу та навіть гарно до рота потрапляє, але чомусь догори дригом - і страва уся на малюку та підлозі опиняється - от як мамі це пережити? просто їсти, коли мама годує, в Данилка ніяк не виходить, тому я, аби іграшок не давати, намагаюся запропонувати щось дотичне до харчування - або щось, що малюк може сам їсти (маленькі шматочки м'яска, котлетку, макарончик-спіральку, скибочку хліба - до речі, як мило Данусик навчився відламувати собі шматочок від великого і підправляти в рот! не лише кусати, а й отак ділити по шматочку), або вилку дати і чашку (малеча тоді вилку запихає в горня і облизує її), можу дати шклянку з водою, щоб запивав самостійно (обіллється 100% - інколи мене влаштовує переодягнути), або насадити на виделку шматочок їжі (в половині випадків він то знімає та відправляє в рот руками, а не бере з виделки, як "мама кажуть", але нею теж намагається користуватися - сил та "прицілу" ще бракує, та спроби є, плюс вилка у Данусика пласмасова - негостра)

отак "правильно" "як книжка пише" - просто посидіти повідкривати рота, немахаючи руками, без забавок, забавлянок чи скандалів - не вдається ніяк... і я здаюся! думаю, просто треба дати аби їв сам - тоді регулюватиме кількість спожитого апетитом та буде зацікавлений в процесі. Агов, мами з досвідом, як і коли ваші малюки почали гамати самостійно?

найкрутіша штука, на мою думку, якої мацьопик навчився цього місяця - це показувати пальцем, що хоче, а ще примовляти: "о, ооо". Цікаво, що коли був його one year development review (перевірка розвитку в один рік), то мене там питали чи показує дитина пальцем, що він хоче. На той момент Данилко не показував, і от минув місяць - вже показує. Виходить, це якась типова дитяча звичка. Найкумедніше виглядає, коли Данусик показує на маму або тата :)

ще один наш "прикольчик" місяця - це носити книжечки читати. Це відбувається неперервно. З самого ранку маля перелазить через тата! йде в сусідню кімнату, та приносить мамі книжечки. Інколи уважно слухає, як я читаю, інколи просто хоче сторінки гортати та вимагає аби я допомагала - але це дуже мило. Особливо мама тішиться - я ж люблю хороші книги, дуже-дуже :)

і ще одне важливе досягнення - Данусик провів сам з татом цілий мамин робочий день! ми віддали малюка в садочок на 4 робочі дні, а один день в тиждень хтось з батьків має працювати з малюком "з дому" - у нас це по четвергах. Якось так виходило, що перші тиждені лишалася я, а потім тато ще й у відрядження чкурнув, і от Петро нарешті! теж спробував - дуже успішно. Хлопчиська мої файно їли та спали та й взагалі, я помітила, що мацьопо почав більше тата зачіпати по своїх дрібних потребах після кількох таких днів з Петром. Отож, Петру медалька, а Данусик за означенням молодець :)

і вже під кінець місяця, 26-ого березня, у Данилка виліз 6-ий зуб! день перед тим мав 37 і 2 температуру і я щось таке навіть підозрювала... ох, ті зуби... зате тепер малюк згризає яблуко в день, сам, часто цілим (а шкірку випльовує на килим, який усім шкода) - в нас тато теж такий яблуко-addicted :)

ще ми познайомили Данусика з свинкою Пепою - подивилися раптом 6 мультиків за місяць. Загалом я проти телевізора для таких малих діток, але як вже виходить. Часом на вихідних ми вмикаємо серію якогось серіалу, коли малюк поруч - його це мало приваблює, і він не "залипає" в екрані. Загалом намагаємося дивитися кіно, коли Данилко спить. А з Пепою познайомила я заради експерименту - цікаво було чи сподобається. І подобається! от розуміє якось, що то дитяче, а не доросле відео - от як? :)

за цей місяць усе :)

11 comments :

 1. Вітаю малюка з шостим зубом, чотирнадцятим місяцем і такою купою досягнень!

  ReplyDelete
 2. я так само роблю. протягом місяця записую всяке. потім редагую і вставляю світлинки. інакше точно забудеться.
  з каструльками це щось! в подруги малий теж любив ними бавитись. вона йому висипе, все, що не б’ється і дитина задоволена аж пищить : )

  ReplyDelete
  Replies
  1. тут він ще й знає, яка шафка "його" і сам всі ці кастрюлі та кастрюляки дістає! а якщо дати ложку (або дві) то виходять класні барабани :)

   Delete
 3. Віка, я так думаю, "як книжка пише" почне їсти, коли своіх дітей буде вчити ))) Наш малий в садку самостійно їсть давно, а дома ми все ше часто помагаєм, то зі своіх тарілок і виделок підгодовуєм, то допоможем насадити на виделку, то ловимо, шо з неї злітає. Непедагогічно, зате батьки спокійніші, така наша "золота середина" :)
  Файно, шо Данусик з татком зближуються! Вважаю такий досвід для обох незамінний.

  ReplyDelete
  Replies
  1. ну, в мене такий mitigation plan:
   1. я теж завела "одяг для трапез" - легше переодягнути кілька разів, аніж мати весь одяг в гарбузі і полуницях :)
   2. спочатку, як голодний, даю можливість їсти самому (я помагаю з ложкою), а як починає бавитися їжею - то даю вилку (навіть як у нас зупа чи молочна каша - це для гри вже, не для їди), а годую тоді я
   3. якщо одразу в стільчику бавиться і вимашає іграшок - геть зі столу. Він до речі за 5 хвилин приходить назад і сам проситься "гам", а перший раз, як я то зробила " аж "офігів" - типу: "як? не вмовляють?! капець! геть розслабилися ті батьки..."

   Delete
  2. Останній пункт це супер, сама так деколи роблю і завжди надіюсь що скаже ні-ні я буду їсти

   Delete
 4. Супер цікаво, на рахунок їжі, то ми десь теж так робимо: 1 одягаю такий халатик як для фарб
  2 даю зразу їсти самому а в той час мию посуд і дивлюсь як їсть, потім бачу починає гратись то нагадую що ще трошки поїсиш сам а я до мию посуд і тебе погодую, так кожен раз довше, деколи просто мию одне горнятко довго і довго , потім іду годувати трошки
  3 як починає крутитись то перепитую чи ще буде їсти
  4 вилкою дуже любить їсти огірки полуниці млинці
  5 - нашому 1.10 і Всерівно часто тримає ложку а іншою рукою їсть, але вже частіше подобається йому їсти ложкою,
  Так що у вас ще часу огооо

  ReplyDelete
  Replies
  1. мені моя мама якось сказала, що я ішла в садочок в 1.5 і їла сама - то я дістала "моральну травму" з цього приводу, типу "недопрацювала" (як я могла істи СУП ложкою в 1.5 САМА?!)
   ти не уявляєш як ти мене щойно втішила - дякую! можна розслабитися, дійсно ще купа часу :)

   Delete
  2. та розслабся, мій оно в 2 і 1 нарешті!!! файно їсть,
   моїх нервів дивитися, як воно саменьке ту ложку догори дригом до ротя тягне не вистарчало, то ж годувала довгенько, але десь так з 1,5 він почав вимагати сам, то прийшлося, так і навчився.
   а от пити з чашки навчився в ванній, бо вічно там воду сьорбав з іграшкових чашок)))
   так що твій Данусик молодчинка!

   Delete
 5. мені вже теж шкода вашого килима :)))))
  ну дивись, по-перше (повторюсь, бо вже багато тобі про це писала!), ти капець яка крута мама з отим годуванням Данусика! ну чесно! я такою не була :) я годувала Емілі сама, а вона лиш крутила в руках свою ложку :) трошки більше почала давати їй свободи, коли вона вже менше то все розкидала (принаймні так мені пам'ятається). В півтора ніфіга Емілі сама не їла, але більше тому, що не хотіла їсти взагалі, а особливо пробувати щось нове. Як воно було далі, я вже не дуже пригадую, але точно знаю, що в 1 рік і 10 місяців (як в садок пішла), то їла сама (вдома ще пробувала вимахуватись, але в садку добре їла :)). В неї ще почався тоді період "я сяма", що дуже посприяло самостійному їдженню :) Так що ти не переймайся, то все дуже індивідуально! але ти реально крута :)))
  а Данусик файний такий з тим кавуном! :) і Петрові 5 балів!

  ReplyDelete