Sunday, 10 August 2014

Buckingham Palace

ви, напевно, і так знаєте, що королева Об'єднаного Королівства проживає у Букінгемському палаці (ну, ок, якщо математично точно, то більшість часу вона живе у Вінздорському палаці, а у Букінгемському - лише коли перебуває у Лондоні, хоча саме тут працюють її офіційні "офіси"), очевидно, що туди всередину (я маю на увазі не Королівську Картинну галерею і не якісь частини двора між крилами палацу, а конкретно кімнати, де "тусується" Її Величність) не зайдеш, коли королева "дома", за жодних обставин, якщо ви простий смертний, і вона вас особисто не запросила :)

але! серпень місяць королева класично проводить в Шотландії (тут я ще можу включити свій новонабутий британський снобізм і заявити, що в Шотландію окрім серпня нема чого й пхатися - там лиє-заливає у всі інші місяці року так, що вам і не снилося)! а якщо королева в Шотландії, то її "дома" нема (ага, я капітан очевидність) - а отже, чому б не "підзаробити" на туристах?! кожного серпня 19 кімнат, котрі використовує королева, стають доступними для відвідувачів. І ми з Петром скористалися нагодою!

організація мені сподобалася дуже - є кілька варіантів туру по Букінгемському палацу за різну ціну. Тури не перетинаються, кожен тур має свій окремий вхід і вихід. На квитках вказаний час початку (на нього особливо ніхто не звертав уваги на вході, та все ж думаю це трохи лімітувало кількість бажаючих зайти саме ВЖЕ), ви проходите перевірку, як в аеропорті - але, знову ж таки, ні особливих черг, ні тистяви. В вартість квитка входить аудіогід, а сам квиток в кінці туру особливою поміткою перетворюється в річний - тобто, протягом року можна скористатися тим квитком для тої ж екскурсії (трохи не логічно, бо ми обрали тур, шо доступний лише у серпні, коли королеви немає, та все ж для наприклад Королівської Картиної галереї, що відчинена щоденно, це має зміст)

звичайно, фото всередині заборонені, тому далі те, чим мені допоміг інтернет. І починаєте ви тур по королівським кімнатам зі сходів!

далі ви заходите у Green Drawing Room і стає зрозуміло, що означає слово "палац"

в житті вона не така зелена, як на цьому фото, зате стеля яка!

наступною з'являється тронна зала ядучого червоного кольору - пафос аж зашкалює!

а стеля прикрашена гербами тих королівств, які підпорядковані Британській Короні (там якийсь один зайвий, якщо дивитися на теперішню політичну карту світу)

і фото у тій же кімнаті з останнього королівського весілля

наступною є картинна галерея - королі полюбляли мистецтво і колекціонували все найкраще - тут є картини Рембранта і Ван Дайка (це все, що я запам'ятала)

наступною з королівських кімнат є їдальня

останніми покажу фото моїх улюблених блакитної (і я поняття не маю, чому вона називається "блакитною" - бо тут блакинті стільчики та стіни (з натяжкою) кольору адрітичного моря, такого не синє-зеленого, а блакитно-салатового, і більше блакитного, аніж салатового?) та білої кімнат (а я б її назвала швидше "золотистою")

це єдине фото "блакитної" кімнати без переважаючого вампірсько-червоного кольору в гаммі (і що то за ефект такий вийшов у фотографа?..)

вхід у білу кімнату, вид на "музичну" з блакитними колонами, а за музичною далі "блакитна" (фоток "музичної" на жаль не знайшла, або не змогла ідентифікуваати)

отут кольорова гамма краще відповідає дійсності

до речі, он там у глибині є портрет між двома трюмо з дзеркалами, так от - той, що зліва, насправді приховує двері! королева може заходити сюди прямо з своїх приватних кімнат - таємні двері відсовують трюмо з дзеркалом уперед та вліво

на завершення додам, що до 1826 року палац називався просто будинком, і коли королівській сім'ї він здався "замалим", тоді Георг IV (George IV) запросив архітектора Джона Неша (John Nash), щоб його передубувати. Саме під керівництвом Неша Букінгемський будинок перетворився на палац і отримав свій теперішній вигляд і всі оці кольорові кімнати це творіння цього архітектора. А бюджет, виділений парламентом на перебудову Букінгемського будинку, король перевищив у три рази

2 comments :

  1. мда... я зацінила. Дуже як ти кажеш пафосно але зі смаком. Особливо стелі привернули увагу, яка ж то тонка робота...

    ReplyDelete