Monday, 1 April 2013

місяць третій: квартира в City

минув майже місяць, як ми живемо у "нашій" новій (ново-винайнятій!) квартирі. За цей час вже трохи обжилися і навіть походили навколо - ми тепер мешканці City!

райнончик цей дуже навіть просунутий. Його історія в моєму переказі - колись тут жили римляни і City був обнесений стіною навколо - London Wall. Десь в 200-их роках нашого часу ця стіна охопила одну квадратну милю, тому City часто називають Square Mile. Коли сюди прийшли оті варвари, з яких потім утворилися британці, то їм було легше домовитися з мешканцями тогочасного Лондоніума, аніж воювати з ними (перші згадки, що підтверджують права на незалежний уряд, датуються десь в околі 1000 року, але відомо, що й до того місто мало право на самоврядування в якомусь сенсі. Тобто, ці паперові знахідки - це закріплення прав (підтвердження, що залишиться, як і було), а не надавання права). От з того часу City має такий собі особливий статус. Наприклад, коли приймають британські закони, то спеціальний оглядач слідкує, щоб вони не суперечили статуту City, прийнятому ще в оті давні часи. Також він має свого мера. І навіть королева мусить попросити в цього мера району дозволу, коли хоче до City заїхати!

при виборі району ми вирішили, що зараз нам більше хочеться бачити Лондон, відвідувати усілякі цікаві місця, тому жити треба десь в центрі. З часом така зацікавленість, звісно, спаде - і можна буде подумати про переїзд у зеленіший/тихіший/спокійніший/віддаленіший (потрібне підкреслити) район. За чисто фінансовими підрахунками - не було різниці, чи жити десь далі і витрачати час та гроші на метро-автобуси, чи жити "під боком" до офісу, тому на це ми також звертали увагу. І як бонус - нам на роботу 10 хвилин пішки!

No comments :

Post a Comment