Sunday, 17 February 2013

місяць перший: про паперові справи і довіру

розкажу, яку паперову роботу слід здійнити, щоб - нарешті! - спокійно працювати у Лондоні

перш за все, потрібно зареєструватися в поліції! так-так, ще отримавши візу в Україні ми звернули увагу, що у ній зазначено: "протягом семи днів зареєструватися у поліції". І в аеропорту про це теж нагадали. Це зовсім не складно і не страшно - всього-на-всього роблять фото, перевіряють візу і видають папірчик розміром А4 з фото та адресою, і цей папірчик замінює собою паспорт (насправді, можна навіть копію носити). До речі, сама процедура платна (здається, то є плата за бланк, чи щось таке). Щоразу, коли змінюється адреса, треба знову їхати в отаке спеціальне поліційне відділення та просити внести корективи (це вже безкоштовно і можна навіть неособисто - я от за Петра її змінювала)

далі, відкрити банківський рахунок (зарплату все-таки хочеться якось отримувати) - це ще простіше і складніше одночасно. Простіше, бо досить написати електронного листа в банк - і вам відпише консультант, щоб домовитися, коли йому прийти у ваш офіс. Прийде і навіть анкетку заповнить замість вас - отак годять клієнтам... а складніше, бо для відкриття рахунку вам потібна адреса. І цю адресу треба довести. Довести адресу - це, наприклад, показати рахунки, які прийшли на ваше ім'я (за газ/воду/електрику, або інтернет, або якийсь податок). Очевидно, що живучи в квартирі знятій Microsoft, ніяких рахунків ми не мали. І тут в дію входить інше правило - роботодавець може підтвердити адресу. Але робить він це теж дуже оригінально. Приходить електронний лист від hr-ів: "будь ласка, підтвердіть свою адресу", відписуєте: "так, це дійсно моя адреса" - і все - ви підтвердили! рівень довіри просто фантастичний. Ніхто і ніколи - навіть на секунду - не припустить, що ви намагаєтеся когось обманути. Всі вірять на слово, бо не бачать причини вам щось приховувати

і останнє - це NINo (National Insurance Number) - аналог нашого податкового номера. Треба задзвонити на кол-центр, сказати своє ім'я-прізвище, коли в'їхали до Британії, коли закінчується віза і - знову! - адресу. На цю адресу вам пришлють (вже звичайною поштою) анкету, її треба заповнити та відправити назад (вони навіть конвертик вкладають), а за тиждень прийде лист з NINo "циферками"! ось і все!

1 comment :

  1. Боже, як же все просто. Як згадаю скільки у нас всілякі процедури займають, особливо для нерезидентів (не громадян України), то це просто казка якась!

    ReplyDelete